Bulteriér & Miniaturní bulteriér - Jak používat genealogii

Jak se zaregistrovat?

Pokud najdete Vaše jméno jako chovatel nebo majitel v genelaogii u některého ze psů, nebo pokud se chcete nově zaregistrovat, pište na adresu genealogie.web@email.cz, emailová adresa Vám bude ke jménu přidána, následně si necháte obnovit heslo a poté se již můžete přihlásit. Vyplněním údajů umožníte ostatním návštěvníkům sdílet Vaše kontaktní informace (dle výběru buď vše, nebo jen část kontaktních informací). Registrovaným uživatelům jsou přístupné další funkce, jako např. online krycí list, inzerce štěňat, apod.

 

Jak doplnit informace?

Informace o psech doplňují registrovaní uživatelé ke svým psům ve svém profilu (záložka Moji psi) pomocí změnového formuláře, kde můžete doplnit nové údaje. Nevkládejte výsledky zdravotních vyšetření, ty se nadále zasílají poradkyni chovu! Můžete přidávat výsledky výstav, zkoušek, potřebné podklady se dají přikládat do Souborů, a ve spodní části fotky. Fotky by měly být ostré, dobré kvality, z důvodu přenosu dat je zasílejte ve formátu JPG, upravte na maximální velikost 500 kB.

Pokud chcete krýt zahraničním psem, který není uveden v genealogii, před zažádáním o krycí list zašlete kopii rodokmenu, pes bude doplněn. Následně ho můžete uvést v žádosti o krycí list.

Po odeslání dojde upozornění administrátorovi, který dané změny schvaluje. Administrátor zkontroluje pravdivost uvedených údajů na základě zaslaných příloh, a pokud je vše v pořádku doloženo, změny schválí a uloží se do databáze. Aktualizace proběhne do 48 hodin od odeslání změn (výjimečně může trvat déle).

 

Vyhledávání

Do filtru Zdraví zadejte vyšetření a do pravého sloupečku do kolonky Zdraví výsledek napište hledaný výraz. Pro filtr srdce, ledviny USG, ledviny UPC a DNA profil zadejte ano, pro filtr pately zadejte 0/0, popř. 0/1, 1/0, 1/1, atd., pro filtr BAER zadejte +/+, popř. +/- nebo -/+, pro filtr PLL zadejte Clear, nebo Carrier, nebo At risk, pro filtr LAD a LP zadejte N/N, popř. N/LAD, nebo N/LP.

 

Jak zažádat o krycí list?

Pro zažádání o krycí list musíte být registrováni. V záložce "Krycí listy" nejprve vyberete plemeno, Vaši fenu, pro kterou chcete krycí list vystavit a až 3 psy (pokud nemáte krycího psa vybraného, kontaktujte poradkyni chovu). Nelze žádat krycí list pro fenu, která není chovná. Klikněte na tlačítko "Odeslat krycí list", ten se následně odešle poradkyni chovu. Pro výběr psů nepoužívejte tlačítko enter, mohlo by dojít k odeslání KL listu dříve. Pokud Vaše fena nemá provedený test na LAD, musíte vybírat pouze psa s provedeným testem LAD a výsledkem clear. Pokud máte dokumenty k zaslání (např. potvrzení chovnosti u zahraničního psa nebo platbu za expresní krycí list), můžete je připojit. Po zkontrolování Vám bude krycí list zaslán zpět na email. V případě, že chcete doplnit či vyměnit krycího psa do již vytvořeného krycího listu, kontaktujte poradkyni chovu. Krycí listy mají svá pořadová čísla, ponechejte si ho pro vyplnění do Hlášení vrhu a Přihlášky k zápisu vrhu!

 

Jak odeslat hlášení vrhu?

Pro hlášení vrhu musíte být registrováni. Hlášení vrhu se zasílá do 10 dnů od data vrhu poradkyni chovu. V záložce "Přihláška vrhu" nejprve vyberete plemeno, rodiče Vašeho vrhu a kliknete na tlačítko "Hlášení vrhu". Následně se Vám otevře formulář, kde vyplníte jméno Vaší chovatelské stanice, datum krytí, popř. opakování krytí, datum vrhu, počty živě či mrtvě narozených štěňat, poté vyberete pohlaví, jména a barvy štěňat, vyplníte Vaši adresu, pokud není předvyplněna, datum a zaškrtněte možnost uvedení vrhu na webu klubu, pokud máte o toto zájem. Po vytvoření se Hlášení vrhu odešle poradkyni chovu.

 

Jak generovat Přihlášku k zápisu vrhu?

Pro vytvoření Přihlášky k zápisu vrhu musíte být registrováni. Přihláška k zápisu vrhu se zasílá nejdéle do 28 dnů od data vrhu na adresu ČMKJ. V záložce "Přihláška vrhu" nejprve vyberete plemeno, dále rodiče Vašeho vrhu a kliknete na tlačítko "Přihláška k zápisu vrhu". Otevře se Vám formulář, kde vyplníte číslo z krycího listu, jméno Vaší chovatelské stanice, Vaše jméno, adresu dle registrace chovatelské stanice (nemusí se shodovat s vyplněnými údaji zde v systému!), email a telefon, datum krytí, datum vrhu, počty živě narozených štěňat a vyplníte jména, pohlaví a barvy štěňat. Nejprve se píší psi, pak feny. Dole na stránce kliknete na tlačítko "Přihláška k zápisu vrhu", následně na "Uložit PDF", dokument se Vám uloží do počítače. Přihlášku k zápisu vrhu vytiskněte, další instrukce jsou na přihlášce. Tiskněte oboustranně na jeden list papíru, přihlášky na dvou listech nebudou přijaty!!